Intel Core 13. generace Procesory Intel® Core™ 13. generace Více než
výkon.
Intel Core 13. generace

Procesory Intel® Core™ 13. generace s novým řešením Intel Unison

Desktopové procesory Intel® Core™ 13. generace přinášejí nejlepší herní zážitek na světě.

Intel Core 13. generace

Společnost Intel představila řadu procesorů Intel® Core™ 13. generace v čele s procesorem Intel® Core™ i9-13900K – nejrychlejším desktopovým procesorem na světě1. Nová řada procesorů Intel® Core™ 13. generace obsahuje šest nových přetaktovatelných desktopových procesorů s až 24 jádry a 32 vlákny a taktovací frekvencí až 5,8GHz pro maximální herní zážitek, streamování a nahrávání2. Nová řada desktopových procesorů Intel® Core™ 13. generace, v čele s procesory Intel Core “K”, nabídne 22 procesorů a více než 125 modelů partnerských systémů – a poskytne tak nekompromisní zážitek jak ve výkonu aplikací, tak v kompatibilitě platforem. Nadšenci mohou vylepšení výkonu procesorů Intel® Core™ 13. generace využít se stávajícími základními deskami s čipovou sadou Intel® 600 nebo novými deskami s čipovou sadou Intel® 700. V kombinaci s podporou nejnovějších pamětí DDR5 a i nadále podporovaných pamětí DDR4 mohou uživatelé využívat výhod 13. generace procesorů Intel® Core™ a zároveň si přizpůsobit konfiguraci na základě vlastních preferencí.

Plnohodnotná a všestranná platforma pro gaming a tvorbu

Desktopové procesory Intel® Core™ 13. generace, postavené na pokročilé výrobní technologii Intel 7 a hybridní výkonné architektuře x86, umožňují vyšší výkon systému i při těch nejnáročnějších multitaskingových úlohách. To zahrnuje až o 15 % vyšší jednovláknový výkon a až o 41 % vyšší vícevláknový výkon3.

Špičkové funkce pro desktopové platformy

Desktopové procesory Intel® Core™ 13. generace poskytují uživatelům špičkový výkon, herní zážitky, tvorbu obsahu i práci díky řadě nových a vylepšených funkcí:
• Intel® Adaptive Boost Technology a Thermal Velocity Boost optimálně zvyšují taktovací frekvence procesoru na základě spotřeby a tepelného výkonu při daném pracovním zatížení. K dispozici v přetaktovatelných (K verze) modelech procesorů Intel Core i9.
• Více E-jader napříč procesory Intel® Core™ i5, i7 a i9 zajišťuje velký skok ve vícevláknovém výkonu a lepší multi-tasking/mega-tasking pro uživatele.
• Podpora PCIe Gen 5.0 s až 16 linkami mimo procesor.
• Rozšířená podpora pamětí DDR5-5600 a DDR5-5200 se zachováním kompatibility s DDR4.
• Až 2x větší mezipaměť L2 a rozšířená mezipaměť L3.

Představení čipové sady Intel 700 se zpětnou kompatibilitou

Společně s deskotopovými procesory Intel® Core™ 13. generace uvádí společnost Intel na trh novou čipovou sadu Intel 700 s pokročilými funkcemi pro vyšší spolehlivost a výkon. Osm dodatečných linek PCIe Gen 4.0 v kombinaci s PCIe Gen 3.0 poskytuje celkem 28 linek mimo čipovou sadu, zvýšený počet portů USB 3.2 Gen 2×2 (20 Gb/s) zajišťuje vyšší rychlost připojení USB a rozhraní DMI Gen 4.0 zvyšuje propustnost čipové sady pro rychlý přístup k periferním zařízením a síti. Společnost Intel navíc přináší budoucí i zpětnou kompatibilitu. Můžete tedy využít vylepšení výkonu procesorů Intel® Core™ 13. generace i se stávajícími základními deskami s čipovou sadou Intel 600.

Intel Core 13. generace

Odemčené procesory (K verze)

UZAmčené procesory (NON-K verze)

Eshop

Chcete vyzkoušet DEMO server?

Server k zapůjčení: Intel 2U Coyote Pass, RAM: 16x Kingston DDR4 8GB DIMM 3200MHz

Intel Coyote Server

 

Chyba: Kontaktní formulář nebyl nalezen.